simple hit counter
image
Sunday, 7 June 2009





Labels: , , ,


posted by nickolette @ 19:47   1 comments

Tuesday, 14 April 2009


Под клипчета като това се изкушавам да напиша very funny!!! или
HILARIOUS

А за шапката - институция на лошия вкус.

Labels: , , ,


posted by nickolette @ 00:03   4 comments

Saturday, 14 March 2009

Labels: , , , , , ,


posted by nickolette @ 20:34   1 comments

Sunday, 21 September 2008

Human Weapon е телевизоинно шоу стартирало през 2007-ма по History Channel, което си смъкнах на iPod-a с идеята да се забавлявам когато съм заставена да чакам нещо или просто когато наоколо няма друг монитор за взиране. Кой да предположи, че ще искам да поема 16-те части на един дъх...
Във всеки епизод ей тия двамата пътуват до определено място по света, за да изследват бойното изкуство възникнало там, запознават се историята му и културата около него от първа ръка, тренират и усвояват движения преподадени, би следвало, от най-големите майстори. В края на епизода, един от тях се среща на ринга срещу местния шампион. На демонстрациите има много красиви движения, а ключовите удари са обяснени чрез компютърни симулации. Двубоите накрая не са кой знае колко зрелищни, защото наш'те не разполагат с много време за тренировки и се опитват по-скоро да оцелеят, отколкото да се борят за победа. Минават от смъртоносното муй тай до любимото ми таекуондо през военните в Израел и френското улично сават... Във Филипините на ринга преди тях трябваше да изчакат да свърши боя между петли, а съблекалнята им беше колиба до кочината с прасета. Така, съчетано с местния колорит шоуто става за гледане и от такива като мен, които не се имат за големи фенове на бойните изкуства.

preview от първия епизод:



Още по темата:
Изглежда това не е първото по рода си предаване. През 2004-та по BBC Chris Crudelli води Mind, Body and Kick Ass Moves - забавен англичанин с интересна история, така че със сигурност тук тъпия американски хумор е заменен с британска ирония. Тези от Human Weapon са as american as u can get и се налага да им прощавам разни реплики, така както сме свикнали да прощаваме на почти всеки американски филм, който гледаме.

Fight Science (2006) по National Geographic - highly recommended!
Fight Quest (2008) по Discovery

picture by David Z

Labels: , , ,


posted by nickolette @ 08:27   2 comments

Sunday, 31 August 2008


the "David Beckham of Sumo"
the "Prince of Sumo"

Labels: , , , ,


posted by nickolette @ 13:35   3 comments

Friday, 8 August 2008


Let the Games begin

Китай инвестира 43 милиарда долара в организирането на най-големия спортен форум. Повече от 100 милиона, или два пъти повече, бяха вложени в днешната бляскава церемония, която трябва да е незапомнено пищна. Очаква се по време на самата церемония да бъдат калкулирани около един милиард зрители, което също е рекорд. Мащабността на празненството се допълва и от това, че за охрана на мероприятията са наети над 100 хиляди полицаи.
15 хиляди изпълнители и 29 000 души технически персонал ще бъдат в основата на днешното грандиозно шоу. Режисьор ще бъде Жанг Имо, който държи да пресъздаде в шоуто 5000 годишната история на Китай. Съветник на организаторите е световно известният режисьор Стивън Спилбърг, който по-рано през годината критикуваше Китай за нарушаване на човешките права.

Reuters

нещо такова:


и така днес в 15:00 ще се гледа канал 1... за пръв път сигурно от десетилетие.

Labels: , , , ,


posted by nickolette @ 11:42   0 comments

Widget_logo